Aleksandra Pawłowska: "Pozowanie jest sztuką, której trzeba się nauczyć"

Dodano: 18.12.2021

Aleksandra Pawłowska jako jedna z dwunastu pięknych finalistek, które wzięły udział w konkursie Foto Models Poland. To dzięki waszym głosom Ola zdobyła specjalne wyróżnienie serwisu Maxmodels. Kim jest nowa Foto Models serwisu Maxmodels?


Zobacz portfolio Oli w serwisie

 

Katarzyna Jarosz: Finał Foto Models 2021 za nami. Serdecznie gratuluję udziału w konkursie oraz wygranej w plebiscycie organizowanym w serwisie Maxmodels. Spośród 12 kandydatek to właśnie ty zyskałaś największe uznanie internautów i zdobyłaś tytuł Foto Models serwisu Maxmodels. Emocje po finale już opadły?


Aleksandra Pawłowska: Dziękuję! Cieszę się, że otrzymałam ten tytuł i zostałam wybrana Foto Models serwisu Maxmodels właśnie dzięki głosom internautów. To wiele dla mnie znaczy i jest też ogromnie miłe zostać docenioną przez tak szerokie grono osób.


Emocje po finale już opadły i koncentruję się obecnie na bieżących sprawach, czyli moich studiach i innych projektach, w których biorę udział. Czasami jednak wspomnienia z finałowego tygodnia wracają wraz z częścią emocji, które towarzyszyły mi w tamtym czasie. Lubię sobie powspominać i pooglądać zdjęcia z wyjazdu, ponieważ był to przyjemnie i ciekawie spędzony czas.

 

Laureatki Foto Models Poland 2021 /  Fot. Aleksander Kramarz

 

Opowiedz nam o sobie oraz o tym, jak to się stało, że wzięłaś udział w castingach do konkursu Foto Models Poland. Od zawsze chciałaś spróbować swoich sił w tego typu rywalizacji?


- Nie ukrywam, że decyzja o wzięciu udziału w tym konkursie, była spontaniczna. W moim przypadku to o tyle zaskakujące, iż jestem osobą rozważną i wolę sobie wszystko przemyśleć, zanim zacznę działać w danej sprawie. Nie potrafię do końca wyjaśnić, co dokładnie było impulsem do wzięcia udziału w castingach do konkursu. Tym bardziej, że nie przepadam za rywalizacją. Wyjątkiem jest ta w sporcie - oczywiście zachowana w granicach rozsądku - czyli tylko taka, która napędza do działania i walki. Na co dzień w życiu nie rywalizuję z innymi, dlatego udział w tym wydarzeniu traktowałam jako chęć przeżycia przygody na zasadzie: „co ma być, to będzie". Na pewno wiele czynników złożyło się na tę decyzję.

 

Udział w konkursach piękności to nie tylko marzenie niejednej dziewczyny, ale również duże wyzwanie dla kogoś, kto nie ma doświadczenia w branży. W modelingu stawiasz swoje pierwsze kroki. Jak się czułaś przed kamerami?

 

- Przed kamerami czułam się nieswojo, ponieważ nigdy wcześniej nie miałam styczności z telewizją i tego typu przedsięwzięciem. Cała ta otoczka wokół konkursu, zainteresowanie ze strony mediów oraz innych ludzi na samym początku było dla mnie trochę dziwne i niezręczne. Jednak późnej, z biegiem czasu, obcowanie przed kamerą zaczęło mi się podobać i zaczęłam czuć się coraz swobodniej.

 

Celem konkursu jest wybranie najbardziej fotogenicznej z finalistek. Poza operatorami kamer towarzyszył wam również profesjonalny fotograf, miałyście więc okazję do sprawdzenia się również przed obiektywem aparatu. Spodobało ci się pozowanie do zdjęć?

 

- Tak, jak najbardziej. Sądzę, że pozowanie jest sztuką, której trzeba się nauczyć. Jednak nie ma jednego schematu, który by to umożliwił. Praca przed aparatem wymaga przede wszystkim świadomości własnego ciała oraz dużej pomysłowości modelki.

 

Jakie cechy poza kreatywnością powinna mieć według ciebie dobra fotomodelka?


- Warto, żeby była uśmiechnięta i otwarta, ponieważ dobre nastawienie i chęć współpracy są mile widziane i cenione podczas sesji.

 

Zgrupowanie oraz gala finałowa, które odbyły się na greckiej wyspie Rodos, wymagały od was wielu godzin ciężkiej pracy oraz dużego zaangażowania. Spodziewałaś się, że tak to będzie wyglądało, a może coś cię zaskoczyło?


- Wszystko działo się bardzo szybko. W związku z tym, że wcześniej nie miałam pojęcia, jak takie wydarzenia wyglądają od kuchni, to tak naprawdę jechałam w nieznane i kompletnie nie wiedziałam, czego się spodziewać. Przed wylotem czasami wyobrażałam sobie w głowie, co będziemy robić czy jak będą wyglądać próby choreografii, lecz starałam się na nic nie nastawiać.

 

Foto Models serwisu Maxmodels, Aleksandra Pawłowska / Fot. Aleksander Kramarz

 

Czego nauczył cię  udział w konkursie Foto Models Poland?


- Udział w konkursie Foto Models Poland nauczył mnie, a w zasadzie tylko upewnił w tym, że warto korzystać z życia i nie powinno się przejmować opinią innych ludzi, jeśli sami o nią nie poprosimy.

 

O tytuł Foto Models Poland walczyło 12 pięknych finalistek. Traktowałyście się bardziej jako konkurentki w drodze o upragnioną koronę czy jednak nie było pomiędzy wami rywalizacji?


- Nie wypowiem się w imieniu wszystkich finalistek, ponieważ nie wiem, jak one traktowały udział w konkursie i co dokładnie na ten temat myślały. Jednakże w moim odczuciu, nie było między nami rywalizacji.

 

Wydaje mi się, że byłam koleżeńsko nastwiona do wszystkich dziewczyn. Nie jestem osobą, która za wszelką cenę chce zdobyć ,,koronę''. Dla mnie liczą się dobre relacje między ludźmi oraz pozytywnie spędzony czas.

 

Finalistki Foto Models Poland 2021 / Fot. Aleksander Kramarz


W przyszłości chcesz zostać psychologiem. Czy w twoich planach jest miejsce na modeling? Chciałabyś się rozwijać w tym kierunku?


- Staram się być osobą pozytywnie nastawioną do świata. Uważam, że jeśli czegoś naprawdę się chce, to warto się starać i próbować pogodzić ze sobą te rzeczy, które naprawdę chce się robić.


Bardzo interesuje mnie psychologia i uwielbiam się o niej uczyć, jednak modeling również mi się spodobał. Nie wykluczam, że będę rozwijać się także w tym kierunku. Warto próbować nowych rzeczy i mieć wiele zainteresowań, ponieważ dzięki temu życie staje się o wiele ciekawsze i bardziej barwne.

 

A co najbardziej spodobało ci się w modelingu?


- Praca w modelingu jest bardzo wymagająca. To godziny żmudnych przygotowań i przymiarek, a także praca nad świadomością swojego ciała. Jednak jest to praca kreatywna, a żadna sesja nie wygląda tak samo. To świetna możliwość do poznawania nowych ludzi, państw i kultur. Umożliwia również samorozwój oraz stawianie się odważniejszą i bardziej otwartą na nowe doświadczenia osobą.

 

Foto Models serwisu Maxmodels, Aleksandra Pawłowska / Fot. Aleksander Kramarz

 

Rozmawiała: Katarzyna Jarosz:

Zdjęcie główne: Foto Models serwisu Maxmodels, Aleksandra Pawłowska / Aleksander Kramarz

 

Zobacz więcej zdjęć Oli w serwisie

 

Foto Models serwisu Maxmodels, Aleksandra Pawłowska / Fot. Aleksander Kramarz

 

Foto Models serwisu Maxmodels, Aleksandra Pawłowska / Fot. Lidia Skuza

 

Foto Models serwisu Maxmodels, Aleksandra Pawłowska / Fot. Lidia Skuza

Komentarze (0)

Twój komentarz może być pierwszy

Skomentuj
Zostało 4000 znaków do wpisania