Ciekawe miejsca na sesję zdjęciową cz. 2

Niedawno w MaxModels pojawił się artykuł o ciekawych miejscach na sesję zdjęciową. Ze względu na duże zainteresowanie, kontynuujemy ten temat i przestawiamy kolejne, niesamowite miejsca, w których warto wykonać piękne ujęcia. Wolicie budynki i interesująco zaaranżowane wnętrza, czy doceniacie otaczającą was zewsząd przyrodę?


Zobacz też: Ciekawe miejsca na sesję zdjęciową >>>

 

Pustynia Błędowska


To polska pustynia o powierzchni około 33 km kwadratowych, znajdująca się pomiędzy Wyżyną Olkuską oraz Wyżyną Śląską. Pustynię przecina Biała Przemsza, która wypływa z torfowiska na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Intensywna działalność człowieka wpłynęła na obniżenie poziomu wód gruntowych, co zatrzymało rozwój roślinności na tych terenach. Hutnictwo oraz górnictwo i związana z nimi wycinka lasów w średniowieczu, przyczyniła się do odsłonięcia dużych połaci piasku, tworzących Pustynię Błędowską. Aby zrobić wspaniałe fotografie na pustyni, nie trzeba wcale wyruszać w daleką podróż, bo to, co piękne znajduje się w zasięgu ręki, na południu Polski. Na terenie pustyni znajduje się również oaza. To obszar w dolinie Białej Przemszy, bogaty w roślinność, który przecina piaszczyste tereny Pustyni Błędowskiej.

 

 

 


Pałac w Mosznej


Ta piękna rezydencja wybudowana w XVIII wieku jest zlokalizowana w województwie opolskim, we wsi Moszna. Początkowo był to pałac barokowy, który następnie został odbudowany po 1896 roku, po tym, jak część zamku spłonęła w pożarze. Po czasie została dobudowana neogotycka część wschodnia wraz z oranżerią, jak również neorenesansowe skrzydło zachodnie. Ogród bogaty w cenną, różnorodną roślinność jest równie ciekawym miejscem na sesję zdjęciową, co zamkowe kuluary, pokoje i sale.

 

Fot. 123RF/Pixel

 

Fot. 123RF/Pixel

 

 

 

Dziki wodospad


Zbiorniki wodne oraz morza i rzeki to miejsca, w których można wykonać wiele interesujących sesji zdjęciowych. Istnieje jednak taki obiekt naturalny, który zdecydowanie cieszy oko, a na zdjęciach wygląda niesamowicie. Jest to wodospad. Jeden z ciekawszych wodospadów znajdujących się w Polsce, to ten w Karpaczu na rzece Łomnica. Karpacz znajduje się w województwie dolnośląskim i jest bardzo ważnym elementem turystycznym Sudetów Zachodnich. Obszar wodospadu jest ubogacony przez skały i kamienie o różnej wielkości, które pięknie komponują się z gęstym lasem i roślinnością.

 

Fot. 123RF/Pixel

 

 

Kolorowe jeziorka


Do kolorowych jeziorek zlokalizowanych w Rudawskim Parku Krajobrazowym, należą 4 zbiorniki: purpurowy, żółty, zielony, zwany niekiedy czarnym, oraz błękitny. Kolor każdego z jeziorek jest ściśle związany ze składem chemicznym podłoża. W jaki sposób powstał ten cud przyrodniczy? Mianowicie w XVIII wieku ludność zamieszkująca ówczesne tereny Wieścieszowic wydobywała łupki pirytonośne. Kiedy kopalnia pirytu przestała istnieć, wyrobiska po wykopach zostały wypełnione wodą, czego efektem są kolorowe jeziorka. Najbardziej zjawiskowym jeziorem jest zdecydowanie to, o lazurowym kolorze. Jego czysta, błękitna i pozbawiona siarkowego zapachu woda, przywodzi na myśl rajską wyspę i może być miejscem niesamowitych sesji zdjęciowych.

 

 

 

A może znasz inne interesujące miejsca na sesję zdjęciową?

 

K. Joniec/Redakcja MaxModels.pl

Zdjęcie główne: 123RF/Pixel

 

 

Komentarze (6)

Skomentuj
seensoul
Fotograf
08 września 2018
Artykuł ciekawy, ale ostatnio miło gaworząc sobie z modelką w czasie sesji mówię żartem, tylko nie zdradzaj gdzie miałaś sesję. Ale zaraz dodaję, żartowałem, możesz mówić, przecież ktoś będąc w tym miejscu i tak nie zrobi takich samych zdjęć.
A modelka mówi, bardzo często się zdarza, że fotografowie mówią tylko nie pisz czasem gdzie było robione.
Że homo homini lupus słyszałem, ale fotograf fotografowi? :-)
Przecież i tak każdy inaczej patrzy, każdy inaczej kadruje. Aż tak strzec miejsc na sesję jak największe zaklęcie robiące zdjęcie? :-)
icelander
Fotograf
06 września 2018
Odradzam kontakt z wodą w Purpurowym Jeziorku, zwłaszcza w okresie suszy. Zawartość kwasu siarkowego może być niemiła dla cery.
KarlBloss
Model
03 września 2018
Wychodzi na to, że w Polsce mamy wszystko :) bardzo ładne miejscówki!