Idealna sukienka na wesele. Jak wybrać odpowiednią?

Kiedy za oknem pojawiają się pierwsze promienie słońca, a wiosna nieśmiało zaczyna zmieniać się w lato, następuje zwykle wzmożony okres weselnych zabaw. Panny młode mają o tyle łatwiej, że swoje wymarzone kreacje wybierają o wiele wcześniej i choć propozycji jest dużo, to z reguły wiedzą, w jakim stylu chcą, aby była utrzymana ich ślubna kreacja. Inaczej jest jednak z weselnymi gośćmi, a już szczególnie z kobietami. Wybór najczęściej pada na sukienkę – ale co dalej? Większość kobiet zastanawia się, jaki model kreacji wybrać. Czy powinna to być elegancka stylizacja, z falbanami i dużą ilością koronki, a może klasyczna sukienka w stosowanym kolorze? Wybór jest ogromny i łatwo jest się pogubić. My jednak przychodzimy z pomocą i postaramy się dać wam kilka wskazówek, jak wybrać swoją wymarzoną sukienkę na wesele.

 

 

Od czego zacząć poszukiwania?


W zależności od charakteru imprezy weselna kreacja powinna być w eleganckim fasonie lub mieć bardziej niezobowiązujący krój. Zwykle nie jest konieczne to, aby na ślub i wesele ubierać suknię balową, która będzie wyróżniać się z tłumu. Najłatwiej jest kierować się osobistymi upodobaniami oraz tym, jak ubieramy się na co dzień. Z reguły nie wypada ubierać sukienek w kolorach: czarnym i białym. Ten ostatni zarezerwowany ma być na ten dzień tylko dla Panny młodej, tak by nie czuła ona, że w jakiś sposób staramy się do niej upodobnić. Przede wszystkim jednak sukienka powinna być dobrana zgodnie z naszą sylwetką oraz typem urody. Nie jest również wskazane, by odsłaniała zbyt dużo. Kluczem do sukcesu w wyborze odpowiedniej sukienki jest więc przede wszystkim elegancja oraz podkreślenie swoim strojem tego podniosłego wydarzenia.

 

Dobór weselnej sukienki powinno się zacząć przede wszystkim od odpowiedniego dopasowania jej do swojej figury. Jest kilka zasad, którymi należy kierować się przy wyborze kreacji tak, aby odpowiednio układała się ona na sylwetce, podkreślając to, co trzeba oraz tym samym ukrywając niedoskonałości ciała. Należy pamiętać również o tym, aby zadbać o jakość materiału, który będziemy mieć na sobie w tym dniu oraz wygodę i komfort noszenia – nasze ruchy nie powinny być w żaden sposób skrępowane.

 

 

Typ O (Jabłko)


Kobiety o tym typie sylwetki powinny unikać wszelakich sukni, nadmiernie podkreślających obfity biust. Prawidłowo dobrana sukienka wyrówna proporcje, w tym wymodeluje talię i wysmukli sylwetkę. Suknie z wysokim golfem czy też tuniki nie są wskazane. Ciekawym rozwiązaniem na weselną zabawę mogą być kopertowe zapięcia i gładkie tkaniny, takie jak np. dzianina czy bawełna. Co do długości odradza się zbyt krótkie kreacje, ale również takie, które sięgają za kolano przez co mocno skracają sylwetkę. Talię, która w przypadku pań o typie sylwetki O, nie jest wyraźnie zarysowana, powinno się podkreślić odpowiednimi dodatkami, np. odpowiednio dopasowanym paskiem. Kolory stylizacji można dowolnie łączyć ze sobą, jednak najlepiej będzie, jeśli dobrana zostaną one dobrane na zasadzie kontrastu, np. jaśniejsza góra i ciemniejszy dół. Jeżeli chcemy zamaskować brzuch, by odwrócić od niego uwagę, podkreślić możemy inną część ciała, na przykład dekolt i szyję. Aby osiągnąć zadowalający efekt, wystarczy wybrać biżuterię, która przyciągnie wzrok gości.

 

Fot.123RF/PICSEL

 

Typ X (Klepsydra)


Kobiety posiadające sylwetkę o takim kształcie mają to szczęście, że nie potrzebują się zbytnio wysilać, by dobrać sukienkę odpowiadającą swoim gabarytom. Dzięki temu, że ich figura posiada wręcz idealne proporcje, czyli wąską talię, szerokie biodra i proporcjonalny biust oraz ramiona, mogą założyć sukienkę o dowolnym kroju. Kobiety o sylwetce klepsydry powinny jedynie unikać kreacji odcinanych pod biustem, gdyż te właśnie mogą sprawić, że ich talia zniknie. Złym pomysłem będą również kreacje nieposiadające konkretnego kształtu oraz sukienki o asymetrycznym kroju. Materiał zbyt luźny, odstający od ciała oraz taki, który wygląda sztucznie, również nie jest zarezerwowany dla kobiet o typie klepsydry.

 

Fot.123RF/PIECSEL

 

Typ H (Prostokąt)


Panie posiadające figurę o kształcie prostokąta powinny się skupić przede wszystkim na tym, aby swoją weselną sukienką nadać jej odpowiednich proporcji. Wynika to z faktu, że kobiety o typie sylwetki H nie mają wcięcia w talii, ich biodra są wąskie, a biust mały. Jest to typowo chłopięcy kształt sylwetki. Warto więc za pomocą odpowiednio dobranej kreacji podkreślić te części ciała, które są warte wyeksponowania. Kobiety o figurze prostokąta osiągnąć mogą to, gdy założą dłuższą suknię z ciekawymi ozdobami typu falbanki czy bufki. Sukienka powinna być utrzymana w żywych barwach. Wskazane są także ciekawe wzory, które optycznie powiększą biust.

 

Fot.123RF/PICSEL

 

Czytaj więcej >>>

Komentarze (1)

Skomentuj
Marianna87
Modelka
4 dni temu
Warto jeszcze zwrócić uwagę na jedną ważną kwestie. Ostatnio popularna staje się bielizna wyszczuplająca która jest w stanie poprawić optycznie naszą figurę. Wybór na rynku jest dość duży o czym można przekonać się przeglądając sklepy większych producentów jak Gatta . Na co konkretnie się zdecydujemy będzie uzależnione od tego co chcemy najbardziej wyszczuplić, najczęściej jest to brzuch. Można także uwydatnić przy okazji swój biust. Pytanie jakie warto sobie zadać to gdzie kupować taką bieliznę. Moim zdaniem należy omijać miejsca gdzie sprzedawane są niskiej jakości produkty, często pochodzące z Chin. W bardziej fachowych sklepach zajmujących się samą bielizną otrzymamy na wejściu szereg porad jak dopasować ją do swojego typu figury. Mogą być one niezwykle cenne, co pozwoli nam przymknąć oko na nieco wyższa cenę.