"Jej wysokość torebka" - nowość od Wydawnictwa Dwie Siostry

Bogato ilustrowana książka o różnych wcieleniach torby – od średniowiecznych sakiewek po współczesne torebki znanych projektantów.

 

 

Co można spakować do ananasa? Jak bezpiecznie przewieźć granaty? W czym najlepiej wynieść śmieci? Gdzie przechować sztuczną szczękę?

 

Listonosze i królowe, pielgrzymi i gospodynie, letnicy i biegaczki - wszyscy coś ze sobą noszą. Nie tylko pieniądze, telefon czy klucze, ale też klejnoty, granaty albo psie ciasteczka... Torba, torebka czy teczka to dla niektórych także ważna część stroju. Po ubraniach i dodatkach można odgadnąć, czym człowiek się zajmuje, czy jest kimś ważnym, czy jest biedny czy bogaty. Dlatego wielu ludzi używa toreb także po to, by pokazać, kim są. I często - aby pokazać, że nie byle kim.

 

Zajmującą opowieść Joanny Bojańczyk uzupełniają dowcipne ilustracje Adama Wójcickiego, na których można obejrzeć nie tylko same torebki, walizki i plecaki, ale także ich właścicielki i właścicieli oraz to, co ze sobą noszą.

 

Joanna Bojańczyk (ur. 1951) - dziennikarka, publicystka, specjalistka od mody i stylu życia. Była redaktorką działu mody w „Twoim Stylu", „Wysokich Obcasach" i „Rzeczpospolitej". Obecnie pisze o modzie dla „Twojego Stylu"; publikuje również w „Plusie Minusie" i tygodniku „Do Rzeczy". „Jej wysokość torebka" to jej debiut książkowy.


Adam Wójcicki (ur. 1987) - malarz, rysownik i ilustrator. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Laureat m.in. międzynarodowego konkursu „Książka dobrze zaprojektowana" (2012). W wolnej chwili zajmuje się muralem. Zilustrował wydane przez Dwie Siostry książki „O.G.R.Ó.D.", „Binek i Pulpet w świątyni Majów" oraz „Binek i Pulpet w królestwie chińskiego smoka".

 

Już wkrótce na Maxmodels.pl znajdziecie konkurs, w którym do wygrania będą egzemplarze tej pięknie ilustrowanej książki!

 

 

 

 

Redakcja Maxmodels.pl/Materiały prasowe

Komentarze (0)

Twój komentarz może być pierwszy

Skomentuj
Zostało 4000 znaków do wpisania