Królowe mediów społecznościowych. Oto najbardziej popularne modelki na polskim Instagramie

Ogromne znaczenie mediów społecznościowych w dzisiejszym świecie jest niezaprzeczalne. Platformy do komunikacji, udostępniania wideo oraz zdjęć stały się jednym z najważniejszych medium, mając nieprawdopodobny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. Kto zgromadził największą liczbę fanów w znanych platformach społecznościowych? Sprawdźcie listę najbardziej popularnych modelek na Instagramie w Polsce.

 

 

Potęga mediów społecznościowych

 

Media społecznościowe są w dzisiejszych czasach nieodłącznym elementem codzienności. Nie tylko kreują otaczającą nas rzeczywistość, mając ogromny wpływ na nasze życie, ale wpływają również na nas samych – naszą samoocenę, poczucie własnej wartości oraz sposób patrzenia na świat. Wraz z powstawaniem i rozwojem nowych kanałów komunikacji zmianie uległa również branża modowa, w której media społecznościowe zaczęły odgrywać coraz istotniejszą rolę. Liczba obserwujących na największych platformach społecznościowych stała się jednym z wyznaczników sławy. Najlepsze modelki na świecie regularnie publikują posty, dzielając się swoją codziennością z milionami swoich fanów. Popularność w social mediach ma już nie tylko ogromny wpływ na ich wizerunek, ale również na rozwój kariery w modelingu. Często bowiem to właśnie liczba fanów decyduje o tym, kto jest na topie w branży. To również popularność w social mediach kreuje nowe gwiazdy w świecie mody, wpływając na to którymi celebrytami i influencerami zainteresują się znane marki i firmy. Sprawdźcie, kto z branży modelingowej, według rankingu platformy Daily Dose of Beauty, najlepiej radzi sobie w mediach społecznościowych. Oto lista pięciu najbardziej popularnych modelek na polskim Instagramie.

 

Przeczytaj, jak media społecznościowe kreują rzeczywistość >>>

 

Veronica Bielik - 3,1 mln obserwujących

 

Fotomodelka, influencerka i jedna z największych gwiazd polskiego Instagrama. Chociaż Weronika nie jest znana szerszej publiczności ze swoich dokonań w świecie mody, w sieci odniosła ogromny sukces. Jej profil śledzi ponad 3 miliony obserwatorów, co czyni go drugim (zaraz po profilu Roberta Lewandowskiego) z najbardziej popularnych kont na Instagramie w Polsce. Młoda Polka cieszy się tym samym w sieci zdecydowanie większą popularnością niż takie znane osobowości, jak: Anna Lewandowska, Martyna Wojciechowska, Ewa Chodakowska czy Julia Wieniawa.

 

Kim jest Veronica Bielik? Przeczytaj więcej informacji>>>

 

Fot: z portfolio Weronika_Bielik

 

27-latka w sieci dzieli się kadrami ze swojego życia codziennego, udostępnia filmiki z treningów oraz ujęcia z licznych podróży i sesji zdjęciowych. Na swoim profilu młoda Polka chętnie eksponuje również swoje ciało, publikując wiele zdjęć w bikini czy w bieliźnie. To właśnie one przysporzyły Bielik tysiące fanów, którzy uważają ją obecnie za jedną z najseksowniejszych Polek. Figura fotomodelki stała się także źródłem niekończących się spekulacji na temat poprawiania przez Weronikę urody oraz retuszowania publikowanych fotografii. Kariera Bielik z dnia na dzień nabrała ogromnego rozpędu, dziś piękna Polka może pochwalić się współpracą z wieloma firmami i markami na całym świecie. Veronica współtworzy również społeczność Maxmodels, w naszym serwisie ma konto od 2014 roku, zdjęcia z jej portfolio możecie zobaczyć tutaj


Więcej zdjęć Weroniki>>>

 

Joanna Krupa – 1,8 mln obserwujących

 

Jedna z najbardziej znanych Polek za oceanem, ze światem mody związana od dzieciństwa. Polsko-amerykańska fotomodelka i osobowość telewizyjna pojawiła się na okładkach wielu branżowych magazynów w Polsce oraz za granicą, zyskując tym samym międzynarodową sławę. Modelka ma na swoim koncie liczne sesje zdjęciowe oraz współpracę z wieloma znanymi markami. Krupa wzięła również udział w kilku kampaniach reklamowych. W ciągu swojej kariery kilkukrotnie znalazła się na liście najseksowniejszych kobiet świata w rankingu miesięcznika „Maxim”. Krupa została również wybrana jedną z najseksowniejszych kobiet świata według magazynu „Playboy”. Szerszej publiczności piękna Polka dała poznać się jako charyzmatyczna jurorka polskiej edycji „Top Model” oraz zaangażowana aktywistka na rzecz praw zwierząt.

 

Fot: East News/VIPHOTO

 

Na swoich kontach w mediach społecznościowych Joanna dzieli się z obserwatorami efektami swojej pracy jako fotomodelka, często publikując fotografie oraz nagrania z sesji zdjęciowych dla marek kosmetycznych czy bieliźniarskich. W sieci modelka odsłania również kulisy swojej pracy w telewizji. Na profilu Krupy znaleźć można również treści związane z jej życiem prywatnym, Polka chętnie dzieli się swoją codziennością, publikując zdjęcia z ważnych wydarzeń oraz te, na których pozuje razem z rodziną: córką Ashą oraz mężem Douglasem.

 

Ariadna Majewska – 1,8 mln obserwujących

 

Blogerka, fotografka i modelka. Ariadna od lat aktywnie prowadzi bloga modowego. Największą pasją kobiety od dziecka jest jednak fotografia, której tajniki zgłębiała samodzielnie. Majewska jest zwolenniczką zdrowego stylu życia, lubi podróże, literaturę i kino.

 

Fot:  z portfolio ari_maj

 

Na swoim koncie na Instagramie Ariadna dzieli się fotografami damskich stylizacji. Jak sama przyznaje, jej największą inspiracją jest moda sprzed lat. Blogerka umiejętnie łączy najnowsze trendy z tymi sprzed dekad, tworząc ponadczasowe propozycje stylizacji dla kobiet. Udostępniane przez modelkę fotografie są niezwykle zmysłowe i kobiece, dzięki czemu zyskała ona rzeszę wiernych fanów. Na większości publikowanych w sieci ujęć 29-latka jest zarówno modelką, jak i fotografem, a każde zdjęcie jest dopracowane w najmniejszym szczególe. Od 2020 roku Ariadna jest również użytkowniczką serwisu Maxmodels, fotografie z jej portfolio możecie zobaczyć tutaj.

 

Więcej zdjęć Ariadny>>>

 

Natalia Siwiec – 1,3 mln obserwujących

 

Fotomodelka, celebrytka oraz aktorka. Mało kto wie, że Natalia na swoim koncie ma również udział w kilku konkursach piękności. Piękna Polka szerszą rozpoznawalność zyskała dziewięć lat temu podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej, kiedy to została okrzyknięta Miss Euro 2012. Od tego czasu Siwiec pojawiła się na wielu okładkach polskich magazynów. Wzięła udział także w wielu kampaniach reklamowych oraz licznych sesjach zdjęciowych. Fotomodelka może również pochwalić się obecnością na szklanym ekranie, Siwiec zagrała bowiem w kilku filmach oraz serialach. Na swoim koncie piękna Polka ma również udział w teledyskach, a nawet na deskach teatru!

 

Fot: sebastiancviq

 

Na swoim koncie na Instagramie Natalia chętnie publikuje fotografie ze swojego życia zawodowego, udostępniając liczne zdjęcia z eventów branżowych, kampanii reklamowych czy sesji zdjęciowych. Siwiec z obserwującymi jej profil dzieli się również swoją codziennością oraz życiem prywatnym, często publikując liczne zdjęcia z egzotycznych podróży po świecie oraz fotografie rodzinne: z córką Mią i mężem Mariuszem.

 

Anja Rubik – 1,2 mln obserwujących

 

Polska supermodelka, uznawana za jedną z najlepszych modelek na świecie. Na swoim koncie ma wiele nagród oraz prestiżowych wyróżnień. Rubik rozpoczęła karierę w wieku 15 lat. Od tego czasu zyskała sławę oraz międzynarodową rozpoznawalność. Topmodelka brała udział w wielu kampaniach reklamowych światowych marek oraz w licznych sesjach zdjęciowych. Rubik często pojawiała się również na wybiegach największych projektantów oraz domów mody, a także na okładkach najlepszych branżowych magazynów. Przez Karla Lagerfelda była nazywana najpiękniejszą Polką na świecie. Anja to nie tylko topowa supermodelka, ale również prezenterka telewizyjna, osobowość medialna i autorka książki „#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie”.

 

Fot: AFP/ Alberto Pizzoli

 

W mediach społecznościowych piękna Polka chętnie dzieli się kadrami z życia prywatnego, dzieląc się z obserwatorami swoją codziennością. Poza tym supermodelka publikuje na Instagramie nie tylko fotografie z sesji zdjęciowych czy branżowych wydarzeń. Konta w mediach społecznościowych Rubik wykorzystuje również do aktywnie przez siebie prowadzonych działań społecznych. To właśnie za pośrednictwem tych kanałów komunikacji modelka wyraża poglądy polityczne, angażuje się w walkę o środowisko czy edukację seksualną młodych ludzi.

 

Świat mediów społecznościowych niezaprzeczalnie rządzi się swoimi prawami, a o tym, kto zyskuje popularność w platformach, decyduje wiele czynników. Poza odpowiednimi predyspozycjami i ciekawymi treściami, liczy się również odrobina szczęścia. Serwisy takie jak Instagram to jednak obecnie jeden z najlepszych kanałów komunikacji oraz potężne narzędzia wizerunkowe oraz marketingowe, które wpływają na otaczającą nas rzeczywistość. Czy wy również obserwujecie profile najpopularniejszych polskich modelek na Instagramie?

 

Katarzyna Jarosz/ Redakcja Maxmodels.pl

Zdjęcie główne: Weronika_Bielik, ari_maj

 

Reklama

Komentarze (1)

Skomentuj
ChrisRoot
Fotograf
wczoraj, o 11:31
Głupoty piszecie - Ariadna Majewska twierdzi, że sama sobie robi zdjęcia... To wierutna bzdura i takie bzdury wypisujecie na portalu dla fotografów... ???