Która z modelek światowej klasy zarobiła najwięcej w 2018 roku?

Poniżej przedstawiamy listę najlepiej opłacanych modelek w 2018 roku, które łącznie zainkasowały 113 milionów dolarów. Która z modelek podbiła światowe wybiegi i zarobiła najwięcej na intratnych kontraktach reklamowych?

 

 

Amerykański magazyn „Forbes" rokrocznie podsumowuje zarobki modelek z całego świata i publikuje listę dziesięciu najlepiej zarabiających kobiet w branży. Dane liczbowe obejmują okres od 1 czerwca 2017 roku do 1 czerwca 2018 roku. W szacunkach nie bierze się pod uwagę opłat za menedżerów, agentów czy prawników, a kalkulacja oparta jest na przychodach z licznych umów, między innymi z firmami kosmetycznymi. Informacje o zyskach płynących z intratnych kontraktów pochodzą od menedżerów, ekspertów branżowych czy agentów gwiazd. Która z modelek zarobiła najwięcej w minionym roku?

 

10. Doutzen Kroes


Na ostatnim miejscu w rankingu znalazła się holenderska modelka i aktorka. Kroes zarobiła w 2018 roku 8 milionów dolarów, wyprzedzającym tym samym swoje sławne koleżanki takie jak Adriana Lima, Ashley Graham czy Liu Wen. Były aniołek Victoria's Secret wrócił do zestawienia magazynu biznesowego po rocznej nieobecności, a wszystko za sprawą lukratywnych kontraktów reklamowych ze znanymi markami kosmetycznymi!

 

 

8. Joan Smalls i Bella Hadid ex aequo


Ósme miejsce w rankingu zajęła Joan Smalls, modelka z Portoryko, która swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim pokazom dla domu mody Givenchy. Smalls zainkasowała w minionym roku 8,5 miliona dolarów. Amerykańska modelka, Bella Hadid, podobnie jak Joan Smalls, zarobiła 8,5 miliona dolarów. Hadid została w 2016 roku dwukrotnie wybrana najlepszą modelką w branży.

 

 

 

 

7. Gigi Hadid


Na siódmym miejscu w zestawieniu znalazła się starsza siostra Belli Hadid, Gigi. Modelka zarobiła 9,5 miliona dolarów. Łącznie siostry Hadid zainkasowały w minionym roku aż 18 milionów dolarów! Gigi Hadid ma dopiero 22 lata, a już może się pochwalić kampaniami dla topowych marek w branży takich jak Guess, Tom Ford oraz Sisley.

 

 

5. Cara Delevingne i Gisele Bündchen ex aequo


Piąte miejsce z sumą 10 milionów zajęły ex aequo Care Delevingne i Gisele Bündchen. Delevingne jest brytyjska modelką i aktorką, zajmuje obecnie piąte miejsce w rankingu TOP 50 Modelek portalu models.com. Bündchen z kolei swoją karierę zaczęła już w latach 90. Od tego czasu wielokrotnie zostawała wybierana najsławniejszą i najlepiej opłacaną modelką świata. Dopiero w 2017 roku po dziesięciu latach modelka spadła z pierwszego miejsca, oddając je młodszej koleżance z branży. W tegorocznym zestawieniu brazylijska modelka nie jest już nawet w pierwszej trójce!

 

 

 

 

3. Chrissy Teigen i Rosie Huntington-Whiteley ex aequo

 

Trzecie miejsce ex aequo zajęły Chrissy Teigen i Rosie Huntington-Whiteley. Modelki zainkasowały w 2018 roku po 11,5 miliona dolarów. Zarówno Teigen jak i Huntington-Whiteley wykorzystały swoje media społecznościowe do zwiększenia popularności, co bezpośrednio przełożyło się na zwiększenie zarobków kobiet. Teigen stworzyła własną linię naczyń kuchennych i wydała już drugą książkę kucharską, podczas gdy Huntington-Whiteley założyła markę kosmetyczną.

 

 

 

2. Karlie Kloss

 

Amerykańska modelka zarobiła 13 milionów dolarów. Były aniołek Victoria's Secret w 2018 roku został nową ambasadorką marki Estee Lauder, co z pewnością przełożyło się na wysoki dochód modelki. Najwyższy zarobek w karierze Kloss zawdzięcza również kontraktom z markami Swarovski czy Adidas. Modelka jest również aktywna w mediach społecznościowych, prowadzi między innymi swój kanał na YouTube'ie.

 

 

1. Kendall Jenner

 

Na szczycie zestawienia znalazła się po raz drugi amerykańska modelka i celebrytka, która swoją karierę zawdzięcza reality show „Z kamerą u Kardashianów". Jenner zgarnęła aż 22,5 miliona, dzięki czemu drugą w rankingu Karlie Kloss zostawiła daleko w tyle. W 2018 roku Jenner podpisała kilka lukratywnych kontraktów z takimi markami jak Calvin Klein, Adidas czy Estee Lauder. Chociaż suma, którą zainkasowała na swoim koncie Jenner jest imponująca, to o wiele więcej zarobiła jej młodsza siostra, Kylie Jenner. Młodsza z Kardashianek może pochwalić się dochodem w wysokości aż 166,5 miliona dolarów! Więcej o Kendall Jenner możecie dowiedzieć się tutaj.

 

Fot: AFP Timothy A. Clary

 

Fot: AFP Timothy A. Clary

 

K. Jonas/Redakcja Maxmodels.pl

Zdjęcie główne: AFP Timothy A. Clary

Komentarze (0)

Twój komentarz może być pierwszy

Skomentuj
Zostało 4000 znaków do wpisania