Muzyczne akcenty w życiorysach supermodelek

W świecie, w którym nie lubimy stać w miejscu i kurczowo trzymać się jednej profesji, łatwo o rozwijanie więcej niż jednego hobby na raz. Kariera w modelingu bywa dość krótka. Jest bowiem uzależniona od wieku i urody, która szybko przemija. Przedstawiamy sześć modelek, próbujących swoich sił w muzyce – czy to hobbystycznie czy też zarobkowo.

 

 

Cara Delevingne


Cara Delevingne kojarzona jest chyba przede wszystkim za sprawą swoich charakterystycznych brwi, które stały się jej znakiem rozpoznawczym. Modelka odniosła ogromny sukces w świecie mody. Muza Chanel i Burberry nie zamyka się jednak tylko w branży modelingowej. Cara Delevingne występowała już w produkcjach filmowych takich jak „Papierowe miasta" czy „Legion samobójców". Modelka jest też związana z muzyką. W 2018 roku nagrała piosenkę „I Feel Everything", która została użyta na ścieżce dźwiękowej do filmu „Valerian i miasto tysiąca planet" z jej udziałem. Singiel został wyprodukowany przez Pharrella Williamsa, autorem teledysku jest z kolei reżyser "Valeriana", Luc Besson. Świetny głos modelki nie ulega wątpliwości. Jej talent doceniła podobno nawet jedna z największych wytwórni, z którą Cara Delevingne miała prowadzić negocjacje w sprawie debiutanckiej płyty. Do tej pory nie doczekaliśmy się jednak solowego albumu supermodelki.

 

 

 


Milla Jovovich


Milla Jovovich była związana z modelingiem i aktorstwem już od najmłodszych lat. Uczęszczała na rozmaite zajęcia aktorskie oraz brała udział w licznych kampaniach i sesjach zdjęciowych, które pozwoliły jej rozwinąć światową karierę. W swoim czasie była jedną z najpopularniejszych modelek w Stanach Zjednoczonych, pojawiła się na okładkach ponad 100 magazynów na całym świecie. Jovovich zadebiutowała w świecie muzyki w 1994 roku folkowym albumem „The Divine Comedy", który nagrała z założonym przez siebie zespołem Plastic Has Memory. Kolejną płytę "The Popletree Sessions" wydano już cztery lata później. W dorobku muzycznym Jovovich można również odnaleźć utwory skomponowane na potrzeby licznych produkcji filmowych jak "The Million Dollar Hotel", "Underworld" czy "Dummy".

 


Vanessa Paradis


Vanessa Paradis rozpoczęła swoją karierę muzyczną w wieku 14 lat wydaniem piosenki „Joe Le Taxi", która stała się międzynarodowym hitem. Ten czas okazał się jednocześnie bardzo trudny dla młodej Paradis. Opinia publiczna była podzielona - część ludzi była nią zachwycona, część jej nienawidziła. Dla niektórych wykreowany na lolię wizerunek Vanessy był zbyt kontrowersyjny. Zdarzało się, że kobiety pluły na nią na ulicy, a jej koleżanki i koledzy z liceum napisali petycję do dyrektora o usunięcie jej ze szkoł. Vanessa zdobyła jednak międzynarodowy rozgłos, dzięki któremu miała możliwość zadebiutowania również w świecie modelingu. Już w 1991 roku Paradis podpisała kontrakt na zawrotną kwotę trzech milionów franków z firmą Chanel. Stała się muzą Karla Lagerfelda i pomiędzy występowaniem w reklamach Chanel znalazła także czas na współpracę m.in. z Lennym Kravitzem i produkcję kolejnych utworów muzycznych. Trzeci album został wydany w 1992 roku i zawierał takie hity jak "Be My Baby" czy "Sunday Monadys". Vanessa Paradis do dzisiaj nie zrezygnowała ani z kariery w świecie modelingu ani z nagrywania kolejnych płyt. Następne albumy wydano kolejno w 2000, 2005 i 2007 roku.

 

 

Naomi Campbell


Kariera Naomi Campbell nie wymaga przedstawienia. Jest jedną z najlepiej rozpoznawanych modelek na świecie. Zatrudniało ją między innymi Yves Saint Laurent, Prada, Chanel, Burberry i wiele innych. Występowała ponadto jako juror w kilku międzynarodowych edycjach programu „The Face", wyłaniającego nowe top modelki. Mało kto wie, że w 1994 roku wydała album „Babywoman", który stał się hitem w Japonii.

 

 

Czytaj więcej >>>

 

Komentarze (0)

Twój komentarz może być pierwszy

Skomentuj
Zostało 4000 znaków do wpisania