Najbardziej wpływowe rodziny świata mody

Rodziny ze świata show-biznesu pracują na swoją reputację i pozycję latami. Nazwiska takie jak Hadid czy Crawford kojarzą się z największymi markami i pokazami mody. Kariery matek, ojców czy też rodzeństwa często umożliwiają łatwy start w branży. Przedstawiamy pięć rodzin, które na stałe związały się ze światem mody.

 

 

Cindy Crawford oraz jej dzieci: Kaia i Presley


Cindy Crawford zdefiniowała bycie supermodelką w latach 80. Mając zaledwie 19 lat, rozpoczęła karierę w modelingu. Pojawiała się na okładkach magazynów takich jak "Vogue", "Playboy" czy "Harper's Bazaar". Cindy Crawford współpracowała z najlepszymi markami i znanymi domami mody jak Versace, Calvin Klein, Valentino czy Christian Dior. W 1996 roku Cindy Crawford została nawet uznana przez magazyn "Forbes" za najlepiej zarabiającą modelkę na świecie. Modelka jest matką dwójki dzieci: Kai oraz Presleya. W 2017 roku Kaia zadebiutowała na wybiegu Calvina Kleina i od tego czasu występowała w pokazach m.in. Alexandra Wanga, Chanel czy Yves Saint Laurent. Presley jest natomiast związany z markami takimi jak Moschino oraz Balmain.

 


Yolanda Hadid oraz jej dzieci: Gigi, Bella i Anwar


Yolanda Hadid rozpoczęła karierę w świecie mody jako nastolatka. W wieku 16 lat, holenderski projektant Frans Molenaar, poprosił ją, by zastąpiła jedną z modelek na pokazie. Została następnie odkryta przez Eileen Ford i podpisała kontrakt z Ford Models. Yolanda Hadid chodziła po wybiegach w stolicach mody takich jak Paryż, Mediolan czy Nowy Jork. Podążając śladami swojej matki Yolandy, również jej dzieci podbiły świat mody. Gigi Hadid jest obecnie twarzą marek takich jak Maybelline czy Reebok, ambasadorką Tommy'ego Hilfigera oraz występuje w pokazach najważniejszych projektantów na świecie. Jej siostra Bella Hadid jest z kolei ambasadorką produktów do makijażu Dior, bierze udział w największych tygodniach mody jako modelka oraz współpracuje między innymi z marką Nike. Anwar Hadid jest najmłodszym ze sławnego rodzeństwa. Ma jednak już na swoim koncie między innymi udział w pokazach Moschino, Zadig&Voltaire czy Philipp Plein.

 

 

 

 

 

Cara Delevingne i jej siostra Poppy


Cara Delevingne rozpoczęła swoją karierę z modelingiem tuż po zakończeniu szkoły. W 2009 roku podpisała kontrakt z agencją Storn Model Management i już dwa lata później brała udział w kampanii Burberry. W 2011 roku po raz pierwszy pojawiła się na wybiegu Londyńskiego Tygodnia Mody, ponownie dla marki Burberry. Od tej pory współpracowała między innymi z H&M, Chanel, Yves Saint Laurent, Moschino czy Dolce&Gabbana. Cara postanowiła także spróbować swoich sił w aktorstwie, występując między innymi w filmach „Legion samobójców" czy „Papierowe miasta". Jej starsza siostra Poppy również podpisała kontrakt z agencją Storm Model Management. Młodsza siostra Cary brała udział w kampanii Louis Vuitton, dzięki której stała się muzą Marc'a Jacobs'a.

 

 

 


Czytaj więcej >>>

Komentarze (0)

Twój komentarz może być pierwszy

Skomentuj
Zostało 4000 znaków do wpisania