Najlepsze kolekcje Cracow Fashion Awards 2016

Dodano: 09.03.2016

6-ego lutego w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbyła się gala rozdania nagród Cracow Fashion Awards. Zobacz 5 najlepszych kolekcji według Redakcji MaxModels.pl

 

W konkursie Cracow Fashion Awards, udział wzięło 40 młodych projektantów. Każdy z uczestników przedstawił swoją kolekcję dyplomową składającą się w większości z 8 projektów.


Konkurs Cracow Fashion Awards podzielono na dwie części: Premiery oraz Galę Finałową. Na pierwszej mogliśmy zobaczyć wszystkie 40 kolekcji. Natomiast na drugiej zaprezentowano 14 najlepszych, wytypowanych przez jury konkursu.


Komisja, oceniająca uczestników konkursu, składała się z projektantów, przedstawicieli mediów oraz artystów, takich jak: Joanna Przetakiewicz, Jerzy Antkowiak czy Krystyna Mazurówna.

 

Na wybiegu mogliśmy zobaczyć diametralnie różne kolekcje. Począwszy od zwiewnych i lekkich stylizacji Karoliny Sabat, po ciężkie i ciemne projekty Mateusza Pukło. Zaproszeni goście zobaczyli mnóstwo plis, nadruków, marszczeń, masek oraz abstrakcyjnych nakryć głowy.


Poza pokazami prac dyplomowych studentów SAPU, swoje kolekcje zaprezentowali też zaproszeni goście m.in.: Małgorzata Sobiszewska, Budapest Metropolitan Uniwersity, Martina Ďurikovičová czy Michał Wójciak.


Konkurs Cracow Fashion Awards wygrał Bartosz Kuśnierz, którego kolekcja "Danakil" spodobała się jury najbardziej. Więcej na ten temat możecie przeczytac w osobnym artykule >>>


Nasza redakcja postanowiła wyróżnić 6 projektantów, którzy naszym zdaniem byli najlepsi w kategoriach: Stylizacja, Kolor, Kreatywność, Uniwersalność i Zaskoczenie.


Stylizacja


W tej kategorii deceniliśmy kolekcję "ANKIE", Anny Hołówki.

 

Inspiracją projektantki była dziecięca wyobraźnia - pełna kolorów i cekinów. Modelki prezentowały stroje o prostych fasonach, w odcieniach czerwieni, różu i pomarańczy. W kolekcji Anny, mogliśmy zobaczyć zarówno sukienki, płaszcze, swetry, jak i spódnice.


Jednakże, naszą uwagę najbardziej przyciągnął przepiękny „makijaż" modelek. Znajdował się on bowiem na woalkach umieszczonych na twarzach dziewczyn. Bardzo korzystnie prezentowały się również kolorowe elementy ponaszywane na suknie i rękawiczki. Spoglądając na nie z widowni, mięliśmy wrażenie, że widzimy mieniące się łuski. Dzięki cekinom, ozdobnym elementom oraz jaskrawym kolorom doskonale zrozumieliśmy, co autorka miała na myśli inspirując się dziecięcą wyobraźnią.

 

Fot. Izabela Adamczyk


 

Fot. Anna Hołówka

 

KOLOR >>>

Komentarze (1)

Skomentuj
portraitofhumanity
Fotograf
10 marca 2016
O jak miło znaleźć tu swoje zdjęcia :)