Naprawdę nie było czasu na rywalizację - wywiad z Agatą Wdowiak, Miss Polski 2021

Dodano: 31.08.2021

Kim jest dziewczyna, która w tym roku skradła serca jury i zdobyła koronę i tytuł najpiękniejszej Polki? Agata Wdowiak, Miss Polski 2021, jest pełna pasji i wszechstronnie uzdolniona. To dziewczyna naturalnie piękna oraz odważna, która lubi nowe wyzwania. W rozmowie z nami Agata zdradziła, jak się stało, że wzięła udział w konkursie i jak z jej perspektywy wyglądały przygotowania do gali. Wywiad z najpiękniejszą Polką był również doskonałą okazją do poruszenia tematów modelingowych. Jakie plany na przyszłość ma Agata i do czego chce wykorzystać swoją wygraną w konkursie Miss Polski?

 

 

Zobacz portfolio Agaty >>>

 

Katarzyna Jarosz: Gratulujemy zdobycia korony i tytułu Miss Polski 2021! Podczas finałowej gali, tuż po ogłoszeniu werdyktu, nie kryłaś wzruszenia. Czy emocje już opadły? Jak wrażenia po konkursie?


Agata Wdowiak: Bardzo dziękuję! Emocje po konkursie dopiero opadają. Gala finałowa Miss Polski była ogromnie stresująca, ale nie brakowało oczywiście i pozytywnych emocji. Konkurs był dla mnie wielkim wyzwaniem oraz wspaniałą przygodą, która pozwoliła mi zawiązać nowe przyjaźnie i sprawdzić się w nowej roli.

 

Fot: Miss Polski/Noemi Pabich/Milton Mieloch

 

Fot: Miss Polski/Noemi Pabich/Milton Mieloch

 

Agata Wdowiak, Miss Polski 2021. To brzmi naprawdę dumnie! Kim jest najpiękniejsza Polka? Opowiedz nam o sobie.

 

- Jestem absolwentką dwóch kierunków: geomonitoringu oraz zarządzania biznesem, a obecnie studiuję nanotechnologię na Politechnice Łódzkiej. Z wykształcenia jestem także pianistką - ukończyłam szkołę muzyczną I i II stopnia. Moją pasją jest również sport. Przez wiele lat uwielbiałam pływać, aż w końcu zostałam ratownikiem wodnym. Od niedawna trenuję także wspinaczkę. Od dziecka równie mocno, co sport, fascynuje mnie motoryzacja. Poza tym pracuję jako modelka.

 

Fot: Darek Minkiewicz

 

Fot: Darek Minkiewicz

 

Podczas prezentacji konkursowej przyznałaś, że lubisz podejmować nowe wyzwania. Jesteś pełna pasji i ogromnej odwagi. To dlatego wzięłaś udział w plebiscycie na najpiękniejszą Polkę?

 

- Tak, moja decyzja o udziale w konkursie była spontaniczna. Chciałam spróbować czegoś nowego i sprawdzić się w zupełnie nowej dla mnie sytuacji.

 

Twoja uroda jest ceniona przede wszystkim za naturalność. Uwagę przyciąga piękny uśmiech i hipnotyzujące spojrzenie. Dla wielu widzów oraz internatów od początku byłaś faworytką do wygranej. Jak to wyglądało za kulisami, spodziewałaś się takiego werdyktu?

 

- Jest mi bardzo miło to słyszeć. Ostatni tydzień przygotowań do gali finałowej był niezwykle intensywny. Zarówno mnie, jak i pozostałym finalistkom najbardziej zależało na tym, żeby jak najlepiej wypaść na gali. Nie miałyśmy czasu na takie przemyślenia.

 

Fot: Miss Polski/Noemi Pabich/Milton Mieloch

 

Porozmawiajmy jeszcze o kulisach konkursu. Jak wyglądały przygotowania do gali finałowej?

 

- Wbrew pozorom, konkurs Miss Polski wymaga od uczestniczek ogromnego zaangażowania i ciężkiej pracy. Ostatni tydzień przed galą finałową spędziłyśmy na intensywnych próbach układów choreograficznych. Wraz z innymi finalistkami ćwiczyłyśmy nawet przez kilkanaście godzin dziennie! Dodatkowym wyzwaniem dla nas był fakt, że w tej edycji konkursu przygotowowano dla nas rekordowo dużą ilość układów, które musiałyśmy opanować. Biorąc pod uwagę czas, którym dysponowałyśmy, nie było to łatwe. Wymagało to od nas dużej odporności, zarówno fizycznej, jak i psychicznej.

 

W finale Miss Polski znalazły się aż 24 piękne kandydatki do korony i tytułu najpiękniejszej. Konkurencja była ogromna! Jak radziłaś sobie z rywalizacją pomiędzy uczestniczkami konkursu?

 

- Przygotowania do gali to praca i wspólny wysiłek wszystkich uczestniczek konkursu Miss Polski. Przez cały czas wspierałyśmy się i wzajemnie pomagałyśmy sobie radzć ze stresem. To, jak wyglądały zgrupowania oraz sama gala finałowa, to zdecydowanie efekt pracy grupowej. Naprawdę nie było czasu na rywalizację. Liczyło się tylko to, aby każda z nas dała z siebie wszystko na scenie.

 

I to się wam udało! Podczas finału prezentowałyście się zjawiskowo. A jak zaczęła się twoja przygoda z pracą przed obiektywem? W serwisie Maxmodels masz swoje konto jako modelka od kilku lat.

 

- Moja pierwsza sesja zdjęciowa miała miejsce w Stanach Zjednoczonych już prawie 10 lat temu. Później skupiłam się na nauce i innych obowiązkach. Do pracy modelki wróciłam jednak dwa lata temu i od tego czasu regularnie biorę udział w sesjach zdjęciowych, w tym również w zleceniach komercyjnych. Praca przed obiektywem daje mi wiele radości.

 

Fot: zdjęcie z portfolio: wdowjak

 

For: zdjęcie z portfolio: wdowjak

 

Na swoim koncie masz również udział w kilku pokazach. Co jest bliższe Twojemu sercu - sesje zdjęciowe czy pokazy mody?

 

- Mam większe doświadczenie w fotomodelingu, ale pokazy mody to także jest coś, w czym chciałabym się rozwijać. Dzięki konkursowi Miss Polski zyskałam dodatkowe umiejętności, które z pewnością przydadzą się również na wybiegu.

 

Masz wiele pasji - muzyka, sporty ekstremalne, motoryzacja, podróże. Jakie miejsce zajmuje w Twoim życiu modeling?


- To jedna z moich pasji, która w pewnym stopniu stała się również i pracą. Dzięki modelingowi mogłam poznać wiele ciekwych osób i wypracować pewność siebie.

 

Korona i tytuł Miss Polski to nie tylko ogromny prestiż, ale również ogrom obowiązków związanych z wygraną. Jakie masz plany na najbliższą przyszłość?

 

- Już jako Miss Ziemi Łódzkiej wstępnie wstępnie określiłam obszar swoich działań. Chciałabym skoncentrować się na kwestiach związanych z ekologią i ochroną środowiska. Uważam ten temat za niezwykle ważny, a jego świadomość społeczna nadal jest na niewystarczającym poziomie. Zainteresowanie procesami zachodzącymi w środowisku naturalnym ukształtowało się w trakcie moich pierwszych studiów. Liczę, że jako Miss Polski, będę mogła podzielić się moją wiedzą z większą ilością osób.

 

Fot: Miss Polski/Noemi Pabich/Milton Mieloch

 

Raz jeszcze gratulujemy zdobycia tytułu najpiękniejszej Polki i życzymy zrelizowania wszystkich planów i spełnienia marzeń!

 

Zobacz więcej zdjęć Agaty w serwisie Maxmodels >>>

 


Fot: zdjęcie z portfolio: wdowjak

 

Fot: Darek Minkiewicz

 

Fot: Darek Minkiewicz

 

Rozmawiała Katarzyna Jarosz/ redakcja Maxmodels.pl

Zdjęcie główne: materiały promocyjne

Komentarze (0)

Twój komentarz może być pierwszy

Skomentuj
Zostało 4000 znaków do wpisania