Od wizażu do modelingu - wywiad z Katarzyną Bochenkiewicz

Od zawsze marzyła o tym, żeby zostać modelką. W programie "Supermodelka Plus Size" została wielokrotnie doceniona za wyczucie stylu, świetne poruszanie się po wybiegu oraz profesjonalne zachowanie. Sprawdźcie, jakie ma plany i o czym marzy Kasia Bochenkiewicz.

 

Zobacz więcej zdjęć Kasi Bochenkiewicz >>>

 

Ewelina Sarad: Gratuluję dostania się do finału „Supermodelki Plus Size". Czy po programie coś się zmieniło w twoim życiu zawodowym?

 

Katarzyna Bochenkiewicz: - Właściwie w moim życiu zawodowym nie zmieniło się nic. Nadal pracuję w zawodzie (wizaż i stylizacja paznokci), ale jednocześnie godzę to z sesjami zdjęciowymi lub pokazami. Nie stanowi to dla mnie problemu, a przynajmniej dodaję do swojego życia jakieś ciekawe zajęcia.

 

Fot. Zuza Krajewska

 

fot. Zuza Krajewska

 

Dzięki temu, że dotarłaś w programie tak daleko miałaś okazję wykonać wiele zadań. Z której sesji i pokazu jesteś najbardziej dumna?

 

- Najbardziej dumna jestem z sesji sportowej. Niezwykle miło współpracowało mi się wtedy z fotografem. Uważam, że szermierka, dyscyplina, jaką otrzymałam, została bardzo dobrze dopasowana do mojego charakteru. Także dyscypliny innych dziewczyn były do nich świetnie dobrane. Dlatego, uważam tę sesję za najfajniejszą.

 

fot. Paweł Fabjański

 

fot. Krystian Szczęsny


- Pokaz, który najbardziej mi się podobał odbył się podczas finału. Miałyśmy z Zuzą Zakrzewską i Joanną Cesarz (dwiema pozostałymi finalistkami) przyjemność prezentować kreacje od Violi Piekut. Były to kolejno stylizacja casual, koktajlowa i wieczorowa. Ponadto, między wyjściami miałyśmy tylko chwilę, co dodawało naprawdę sporej adrenaliny i bardzo mi się podobało.

 

fot. AKPA/Gałązka

 

fot. AKPA/Gałązka

 

fot. AKPA/Gałązka

 

Co najbardziej zaskoczyło cię w programie „Supermodelka Plus Size"?

 

- Myślę, że sporym zaskoczeniem była życzliwość osób z ekipy oraz jurorów. Szczerze przyznam, że spodziewałam się bardziej sztywnej atmosfery. Może też lekkiej arogancji. W końcu przyszłam do telewizji, jako zwykła dziewczyna. Jednakże atmosfera w większości była naprawdę świetna. Dogadywałam się z osobami na planie i uważam, że bardzo dobrze nam się współpracowało.

 

Zobacz nagą sesję uczestniczek programu "Supermodelka Plus Size" >>>

 

Jeśli miałabyś pomóc przy tworzenie kolejnej edycji programu „Supermodelka Plus Size", to co na pewno byś zmieniła, a co zostawiła?

 

- Wydaje mi się, że świetną sprawą, w kolejnej edycji programu, byłby wyjazd zagraniczny. Dziewczyny pokazałyby, że modelki plus size są potrzebne nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Byłoby to dla nich świetne wyzwanie, szczególnie jeśli chodzi o posługiwanie się językiem obcym. Fajnym pomysłem byłaby też typowa sesja fashion np. w kreacjach Ewy Minge. Niestety tych rzeczy brakowało mi w pierwszej edycji. Natomiast, ze wszystkich zadań, zostawiłabym sesję odzieżową dla znanej marki. Lookbooki w świecie mody są bardzo częstymi i potrzebnymi sesjami.


W jednym z wywiadów wspomniałaś, że od dziecka chciałaś być modelką. Czy z tym marzeniem były związane jakieś zabawy, dodatkowe zajęcia pozalekcyjne?

 

- Ze względu na to marzenie, zostałam wizażystką. Chciałam być bliżej tego świata. Bliżej sesji zdjęciowych, bliżej pokazów. Jeszcze kilka lat temu, nie umiałam sobie wyobrazić modelki plus size w Polsce. Dlatego nawet nie starałam się startować do jakiejś agencji. Wolałam obserwować modelki z fotela wizażysty i tworzyć na ich twarzach ciekawe makijaże.

 

Zdjęcie z prywatnej kolekcji Katarzyny Bochenkiewicz


Zdjęcie z prywatnej kolekcji Katarzyny Bochenkiewicz


Zawodowo zajmujesz się wizażem i stylizacją paznokci. Jak zaczęła się twoja przygoda z tą branżą?

 

- Przygodę zaczęłam w gimnazjum, gdy wraz z koleżanką robiłyśmy sobie niewinne, amatorskie sesje zdjęciowe, które zazwyczaj publikowałyśmy na swoich profilach społecznościowych. Właśnie wtedy zaczęłam interesować się makijażem. Podkradałam kosmetyki od mamy, znajoma również :) Z biegiem czasu zaczęłam kupować własne i ćwiczyć swoje umiejętności we władaniu pędzlem. Sprawiało mi to tak ogromną frajdę, że postanowiłam iść dalej w wizaż. Trafiłam w swoim mieście na kierunek związany z tworzeniem makijażu i stylizacją paznokci. Od tego momentu cały czas staram się rozwijać i realizować swoją pasję.

 

Zdjęcie z prywatnej kolekcji Katarzyny Bochenkiewicz


Na całym świecie pojawia się coraz więcej sławnych modelek, które przełamują sterotypowe myślenie na temat branży modowej. Czy jest jakaś osoba, która szczególnie cię inspiruje lub jest dla ciebie autorytetem?

 

- Niesamowicie podoba mi się sylwetkowo Iskra Lawrence myślę, że jako modelka plus size prezentuje się świetnie. Nie mogę nazwać jej moim autorytetem, jednakże wydaje mi się, że miała ona jakiś wpływ na to, że zgłosiłam się do programu.

 

Co ją wyróżnia spośród innych sławnych modelek plus size?

 

- Moim zdaniem Iskra Lawrence ma świetną figurę. Nie jest przesadnie plus size, ma piękne biodra, piersi, płaski brzuch i cudowną talię. Śledząc ją w mediach społecznościowych można zauważyć, że intensywnie ćwiczy. Właśnie dlatego uważam, że jest ciekawsza niż inne modelki plus size.

 

Zobacz portfolio Kasi Bochenkiewicz >>>


W jakim pokazie lub sesji chciałbyś wziąć udział?


- Bardzo chciałabym wziąć udział w sesji podwodnej. Widziałam efekty takich sesji i naprawdę niesamowicie mi się podobały. Mylę, że byłoby to niezłe wyzwanie, bo jednak tego typu zdjęcia wymagają dużo pracy, wysiłku i cierpliwości. Zwłaszcza, jeśli chcemy uzyskać niesamowity efekt.


Na swoim fanpage'u napisałaś, że szykujesz nowy projekt. Czy zdradzisz nam, co to będzie?

 

- Niestety, ale jak na razie będę milczeć. Nie chciałabym zapeszać. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku uda mi się go zrealizować.

 

fot. Krystian Lipiec


W takim razie trzymam kciuki i życzę powodzenia! Na zakończenie pytanie o najbliższą przyszłość :) Czy masz jakieś skonkretyzowane plany?


- Chciałabym realizować cele, jakie sobie postawię, a ostatnio już kilka wyznaczyłam i mam zamiar je spełniać, jak najlepiej potrafię. Chciałabym również dalej pracować jako modelka, nie ukrywam, branża jest trudna i trzeba traktować ją poważnie, a nie tylko jako niewinną zabawę. Myślę o swojej najbliższej przyszłość w jasnych barwach.

 

fot. Emil Biliński

 

Zdjęcia z finału programu "Supermodelka Plus Size" >>>

 

Rozmawiała Ewelina Sarad

Zdjęcie główne: Kajus Pyrz

 

Komentarze (0)

Twój komentarz może być pierwszy

Skomentuj
Zostało 4000 znaków do wpisania