Podwodna sesja uczestniczek "Top Model"

Większość z nich pojawiła się w polskiej edycji "Top Model", ponownie spotkały się na podwodnym planie zdjęciowym. Z gracją wpłynęły przed obiektyw Dariusza Baranioka. Zobaczcie wyjątkowe efekty tego spotkania.

 

Autor podwodnej sesji to pasjonat. Jego zdjęcia powstają głównie z wewnętrznej potrzeby podzielenia się subiektywnym spojrzeniem na świat, fascynacjami oraz emocjami. Dariusz Baraniok najpierw sam odkrywał tajniki fotografii. Kiedy to zaczęło mu nie wystarczać, rozpoczął naukę w WSZMiJO w Katowicach u znakomitych zawodowców. Kształcenie się w dziedzinie fotografii kontynuował na Akademii Fotografii w Krakowie, później Krakowskiej Szkole Filmowej. Na sam koniec uzyskał tytuł artysty fotografa w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Prywatnie szkolił się ujednego z najwybitniejszych polskich artystów - Wacława Wantucha. Na swoim koncie ma wiele interesujących projektów. Na MaxModels.pl przedstawiamy zdjęcia z jego najnowszej podwodnej sesji wraz z krótkim komentarzem autora prac.

 

Jaki był zamysł sesji? Co było inspiracją do stworzenia tego projektu?


Dariusz Baraniok: - Ponieważ fotografia podwodna to moje hobby, nie potrzebuję wiele, żeby zacząć działać. Pomysły zazwyczaj rodzą się spontanicznie. Tym razem było trochę inaczej. Oglądając polską edycję „Top Model" moim cichym marzeniem było zrobienie podwodnej sesji w tym programie.Nie udało się, sesję zrobił zupełnie inny fotograf. Od razu pomyślałem, że po programie zaproponuję taką sesję osobom, które nie wzięły w niej udziału.

 

Zobacz więcej zdjęć Dariusza Baranioka >>>

 

- Mój przyjaciel Bastek Czernek, który wśród modelek z „Top Model" ma znajome pomógł mi wszystko zorganizować. Oczywiście trzeba było jeszcze w coś ubrać modelki, a niełatwo znaleźć odpowiednie i niebanalne stylizacje do wody, które jeszcze się nie pojawiły na podwodnych sesjach (sukienki i lekkie tkaniny).


Zobacz finałową kolekcję Patryka Wojciechowskiego >>>

 

- Oglądam również program „Project Runway" więc od razu padło na Patryka Wojciechowskiego, który w finale pokazał fantastyczną kolekcję. Pojawiły się również stylizacje z latexu Alternative Off Fashion Store, które doskonale zrównoważyły ciężkie projekty Patryka. Po jakimś czasie sesja doszła do skutku z czego się bardzo cieszę.

 

Co było największą przyjemnością/wyzwaniem podczas jego realizacji?


- Największą przyjemnością to oczywiście współpraca ze wszystkimi, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu. Przed sesją większości z tych osób w ogóle nie znałem, a teraz mam nadzieję, że to nie była nasza ostatnia współpraca.

 

Zobacz portfolio Jagody Judzińskiej >>>

 

- Co do wyzwania to najgorszy był początek. Na basen mogliśmy wejść dopiero po 22, a zespół z TVN przyjechał po północy. Do tego czasu plan zdjęciowy i modelki musiały być gotowe, co było naprawdę trudne do zrealizowania.

 

- Ponadto żyłem w przekonaniu, że modelki, które zgłaszają się na tak specyficzną sesję dadzą z siebie wszystko i współpraca będzie na najwyższym poziomie. To było moje największe rozczarowanie. Oczywiście nie mówię tu o wszystkich modelkach. Wiem, że to sesja trudna, więc dodatkowo była jeszcze jedna modelka Paloma Żochowska  (nie z programu), która zastąpiła jedną z tych "Top". Jej praca na planie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.

 

Zobacz więcej zdjęć Palomy Żochowskiej >>>

 

Czy masz swoje ulubione zdjęcie z tej sesji?


- Z większości sesji mam jakieś ulubione zdjęcia. Z tej jest kilka, które bardzo lubię i uważam, że są bardzo dobre. Jak już kilka razy się przekonałem, nie zawsze "moje ulubione" zyskują uznanie u innych, dlatego nie mówię, które to. Ocenę pozostawiam oglądającym :)

 

Zobacz portfolio Natalii Gulkowskiej >>>


foto: Dariusz Baraniok / www.darekbar.pl

modelki: Natalia Gulkowska / ECManagement, Jagoda Judzińska / Embassy Models, Paloma Żochowska / Specto Models
make-up: Magdalena Dziewiątkowska Eyebar Polska
stylizacje: Patryk Wojciechowski & Alternative Off Fashion Store >>>

biżuteria: Scoreccione
organizacja: Bastek Czernek >>>
miejsce: MOSIR Mińsk Mazowiecki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ewelina Sarad / Redakcja MaxModels.pl

Komentarze (14)

Skomentuj
konto usunięte
02 sierpnia 2016
3 od dołu fajne :) I pierwsze od góry. Całkiem sympatycznie wyszło. Gratuluję!
p.s. te podwodne z Top Model były niezbyt... aż dziwne, bo zwykle Rafała zdjęcia są idealne.
krystiantokar
Fotograf
01 sierpnia 2016
Rafała były najlepsze w poprzedniej edycji w końcu to lider fotografii podwodnej w Polsce reszta zaczęła się na nim wzorować. Top model to już na nic więcej nie stać? Po co dublują pomysły z poprzednich edycji? Nie mają już co do programu wcisnąć? Rafała były przemyślane i z konkretnym pomysłem te są takie sobie a obróbka nie za specialna
arf
Fotograf
30 lipca 2016
po namyśle stwierdzam że pierwsze zdjęcie tu pokazane jest spoko :)
arf
Fotograf
30 lipca 2016
Zdjęcia mocno przeciętne bez jakiegoś konkretnego pomysłu i idei. Jakościowo bardzo słabe...
pocahontas86
Modelka
27 lipca 2016
Wow!
del_phino
Fotograf
26 lipca 2016
Zdjęcia nie powalają niestety.....bo pod wodą fajnie....ale wieje nudą i podstawą fotografii tego typu
kandyzowany-imbir
Stylista
26 lipca 2016
<3