Polak wśród laureatów World Press Photo!

Tomasz Kaczor zdobył pierwszą nagrodę w kategorii Portret Roku w prestiżowym konkursie. Fundacja World Press Photo każdego roku wybiera fotografie, które najlepiej dokumentują bieżące wydarzenia. Zdjęcie Polaka znalazło się wśród czterdziestu czterech wyróżnionych prac, a do tej edycji konkursu zostało zgłoszonych prawie siedemdziesiąt cztery tysiące zdjęć!

 

 

Za nami 63. edycja prestiżowego konkursu World Press Photo. Holenderska organizacja przyznała nagrody w ośmiu kategoriach związanych z problemami współczesnego świata oraz bieżącymi wydarzeniami. Wśród tegorocznych laureatów znalazł się Polak! W kategorii Portret Roku jury konkursu przyznało nagrodę za zdjęcie "Przebudzenie" autorstwa Tomasza Kaczora. Na fotografii ukazana jest nastoletnia Ormianka, cierpiąca na syndrom rezygnacji. Zdjęcie zostało wykonane chwilę po przebudzeniu ze stanu wywołanego przez tę chorobę. Praca przedstawia nastolatkę w ośrodku dla cudzoziemców w Podkowie Leśnej - Dębaku.

 

 

Główną nagrodę w konkursie - w kategorii Zdjęcie Roku - zdobył fotograf Yasuyoshi Chiba za pracę „Straight Voice". Fotografia została wykonania w trakcie demonstracji w Sudanie podczas przerwy w dostawie prądu. Na zdjęciu przedstawiony został młody człowiek, który recytował wiersz z ręką na sercu i uniesioną głową, a oświetlały go światła z telefonów.

 

Zwycięzcy tegorocznej edycji zostali wyłonieni spośród ponad 4 tysięcy fotografów ze 125 krajów.

 

kb/redakcja Maxmodels.pl

zdjęcie główne: 123rf/Pixel

Komentarze (0)

Twój komentarz może być pierwszy

Skomentuj
Zostało 4000 znaków do wpisania