Regulamin MaxModels - aktualizacja

W środę 10 grudnia otrzymaliście drogą mailową zaktualizowaną wersję Regulaminu MaxModels.pl . Będzie on obowiązywać od 25 grudnia 2014. Przeczytajcie, co zmieniło się pod wpływem Waszych opinii.

 

To Wy tworzycie społeczność MaxModels.pl i Wasze zdanie jest dla nas bardzo ważne. Rozwijając serwis dążymy do tego, aby ułatwić Wam nawiązywanie kontaktów oraz ulepszyć promocję Waszych prac. Dlatego biorąc pod uwagę Wasze prośby i uwagi w dyskusji dotyczącej nowego Regulaminu doprecyzowaliśmy dwa punkty, tak aby uściślić gdzie i w jaki sposób będziemy promować Wasze portfolia.

 

Poniżej znajduje się zaktualizowany zapis z nowego Regulaminu:

 

Rozdział II


ust. 14

Dokonując rejestracji Użytkownik oświadcza że, posiada on uprawnienia lub zgody wymagane przepisami prawa (w szczególności majątkowe prawa autorskie, licencje oraz zgody na eksploatację wizerunków) do zgodnego z prawem i Regulaminem uczestnictwa w Serwisie (udostępnienia zdjęć i grafik w Serwisie) i nie spowoduje to naruszenia jakichkolwiek praw osób trzecich oraz wyraża zgodę:


a. na wykorzystywanie wprowadzonych przez niego informacji i wizerunku osobistego ucieleśnionego w zdjęciach i grafikach w ramach swojego Konta Użytkownika do promocji Konta Użytkownika poprzez portal Interia.pl, profil Serwisu na facebook.com (portfolio tygodnia),


b. publikację informacji o zawartości (w tym o zdjęciach) Konta Użytkownika w ramach sekcji redakcyjnych i rankingów w Serwisie i portalu nteria.pl, (publikacje będą związane z Serwisem i tematycznie związane z Kontem Użytkownika a informacje będą kierować użytkowników sieci Internet do Kont Użytkowników z których pochodzą informacje).

 

Założeniem nowego Regulaminu jest promocja Waszego portfolio, co potwierdzają powyższe punkty. Doprecyzowaliśmy miejsca, w których będą pojawiać się profile wyróżnionych przez nas użytkowników. Wedle nowego zapisu Wasza twórczość będzie promowana wyłącznie:


- w serwisie MaxModels.pl - na stronie głównej serwisu oraz w artykułach-galeriach zdjęć przedstawiających np. ranking 10 najlepszych zdjęć z zakresu Portret,
- na stronie głównej portalu interia.pl - podczas publikacji zdjęć, internauci zostaną przekierowani  do promowanego portfolio,
- na oficjalnym fanpage'u MaxModels.pl - przedstawienie portfolio tygodnia.

 

Wasze zdjęcia nie pojawią się w innych serwisach Grupy Interia oraz nie zostaną wykorzystane w innych celach niż te, które opisaliśmy powyżej.

 

Dziękujemy Wam za wszystkie merytoryczne uwagi dotyczące nowego Regulaminu. Wasze zaangażowanie jest dla nas szczególnie ważne, ponieważ dzięki temu możemy rozwijać serwis tak, aby był zgodny z Waszymi oczekiwaniami.


Cały zaktualizowany Regulamin, który będzie obowiązywać od 25 grudnia 2014 jest dostępny TUTAJ.

 

Redakcja MaxModels.pl

Komentarze (32)

Skomentuj
migawkowy
Fotograf
10 grudnia 2014
Jak się okazuje jeśli wystarczająco dużo osób upomni się o swoje, trzeba ich wysłuchać. :) Zostaję tu.
brudna-hara
Modelka
10 grudnia 2014
o! znalazłam gif pasujący nawet troche do tego jak się czuje w związku z moją poprzednią wypowiedzią - już po przeczytaniu argumentacji maxmodels i późniejszym kilkukrotnym przeanalizowaniu na spokojnie nowego regulaminu :D
http://kwejk.pl/obrazek/2173131/malo-kto-zna-to-uczucie.html
b-b-studio
Fotograf
10 grudnia 2014
Brudna-hara nie ma racji, ale sporny punkt nadal nie jest dobry. Wiadomo, modelka może posiadać licencję czy zgodę na zaprezentowanie zdjęcia w swoim portfolio, ale może nie mieć prawa udzielania sublicencji - a tak jest najczęściej. Zatem może umieścić zdjęcie w swoim portfolio, ale nie może wyrazić zgody na dysponowanie nim przez serwis.

Moim zdaniem sensownym wyjściem byłoby umieszczanie przy każdym zamieszczanym zdjęciu "okienka" do odhaczenia czy osoba zamieszczająca to zdjęcie udziela licencji na dalsze wykorzystywanie, a generator losowy brałby pod uwagę wyłącznie zdjęcia z haczkiem.
KornettiEster
Modelka
10 grudnia 2014
czytać , czytać i studiować ;-)
michal_j
Fotograf
10 grudnia 2014
Jak przewiniecie sobie SG interii na dół, to w sekcji "Wasza Interia" zobaczycie dwie miniaturki z maxa kierujące na konkretne portfolio - od dawna coś takiego funkcjonuje, teraz po prostu w regulaminie maxa znajdzie się odpowiedni zapis. Z oczywistych względów nigdy odkrytego aktu tam nie było i pewnie nie będzie ;)
de
Fotograf
10 grudnia 2014
Logika brudnej hary mnie rozbraja.
ilonagie
Modelka
10 grudnia 2014
Zgadzam się z Łukaszem, ktoś może mieć problemy przez ten regulamin.
brudna-hara
Modelka
10 grudnia 2014
Ok, wczesniej staralam sie wierzyc w to, ze to pomylka wynikajaca z niewiedzy, ale skoro po kilku dniach od mojej sugestii na temat tego, ze profile inne niz fotograf, raczej nie posiadaja autorskich praw majatkowych dp zdjec, a po zmianie regulaminu nadal sie tego wymaga - uwazam, ze jest to dzialanie ktore z pelna swiadomoscia i premedytacja wymaga od uzytkownikow swiadczenia nieprawdy, najprawdopodobniej w celu dzialania na ich niekorzysc.
lukaszgurdak
Fotograf
10 grudnia 2014
A nie prościej było by wysłać zapytanie do użytkowników których utwory chce się wykorzystać? Taki regulamin niestety godzi w prawo do wizerunku głównie modelek - przykładowo do wykonanej sesji fotograf podpisuje z modelką umowę w której określają możliwe miejsca publikacji wykonanego materiału i zaznaczają w niej że taka zgoda obejmuje prywatna stronę fotografa i np. serwis typu maxmodels - w tym wypadku opublikowanie takiego zdjęcia w miejscu innym niż portal maxmodels jest naruszeniem prywatności modelki - może sobie ktoś nie życzyć, aby jego wizerunek (szczególnie jeżeli jest to np. sesja aktu) śmigał po głównych stronach interia.pl itp. W takim wypadku blokujecie możliwość publikacji i rozwoju w serwisie zarówno "modelce" jak i "fotografowi". Z zapisu ucieszą się natomiast, choć niekoniecznie wizażyści, styliści itd:) Rozumie że jak pewnie całe masy skupionych tu ludzi musimy pousuwać sobie większość zdjęć aby przypadkiem ktoś ich nie znalazł jako podchoinkowy prezent na głównej stornie interia.pl lub rodzimego portalu:)

Już wyobrażam sobie te miłe rodzinne rozmowy gdy padnie np. pytanie:

Gabrysia, a co do jasnej ch.. twoje cycki robią na interia.pl :P:P:P

Tak humorystycznie może to zabrzmiało ale apeluję, szanujmy swoja prace i czyjś wizerunek..
Amos_Photography
Fotograf
10 grudnia 2014
http://www.mpcforum.pl/uploads/images/599541408902645283443.jpg