Serce to niejedyny symbol miłości – poznaj niesztampowe projekty jubilerskie z metaforycznym znaczeniem

Dodano: 07.03.2024

Jeśli szukasz prezentu, który pozwoli wyrazić miłość, wiedz, że biżuteria to jeden z tych podarunków, które bardziej niż słowami, przemawiają sercem. Być może z tego powodu to właśnie ono stało się motywem chętnie wybieranym przez zakochanych. Nie jest jednak jedynym. Poznaj biżuteryjne drobiazgi, które symbolizują miłość i jednocześnie pozostają niesamowicie oryginalne.

 

 

Biżuteria od serca - nie tylko z sercem


Zanim jednak przyjrzymy się symbolom miłości, zastanówmy się, dlaczego to właśnie serce jest wśród nich faworytem. Być może dlatego, że gdy patrzysz na ukochaną osobę, czujesz, że bije mocniej, jakby po prostu chciało powiedzieć „kocham". Od niepamiętnych czasów ludzie uważali, że to właśnie w sercu mieszkają uczucia. I chociaż teoria ta na przestrzeni lat nie znalazła naukowego poparcia, to przecież jak mawiał klasyk: czucie i wiara silniej mówi do mnie, niż mędrca szkiełko i oko.
Bez względu na to, że w kategorii biżuterii wyrażającej miłość, wygrywają naszyjniki, bransoletki, kolczyki, broszki, a nawet pierścionki z serduszkiem, nie są w niej jedyne. Chcesz, aby Twój prezent miał bardzo oryginalny charakter? Sięgnij po inne symbole odzwierciedlające Twoje płomienne uczucie do osoby, którą nim obdarujesz.

 

Najpiękniejsza miłość to ta, która nigdy się nie kończy


Nieskończoność, czyli mówiąc obrazowo „przewrócona ósemka" - to właśnie ona jest największą konkurentką dla serca. Pojawia się zwykle w naszyjnikach i bransoletkach typu celebrytka. Symbolizuje wieczną miłość, która będzie trwać do końca świata i jeden dzień dłużej. Chcesz właśnie to powiedzieć swojej drugiej połówce? A więc już wiesz, co podarować jej na najbliższą okazję. Albo bez okazji, bo przecież wyrażenie miłości nie wymaga żadnych okoliczności.
A czy wiesz, że miłość może wyrażać też... jaskółka? Dla większości osób to zaskakujące. Warto jednak wiedzieć, że ten gatunek ptaków cechuje się monogamią, co oznacza, że poszczególne osobniki łączą się w pary na całe życie. Czy coś Ci to przypomina? Jeśli więc chcesz zapewnić ukochaną osobę o swojej miłości, wierności i lojalności, zajrzyj pod adres: https://savicki.pl/ i wybierz naszyjnik z jaskółką albo skompletuj odpowiedni łańcuszek i przywieszkę.


Deklaracją wytrwałości w miłości jest także kotwica. Symbolizuje stabilność w związku dwojga ludzi, bez względu na życiowe sztormy, z którymi przyjdzie im się zmierzyć. Możesz więc śmiało podarować ją bliskiej osobie, jako wyraz najwyższego uczucia. Jeśli z kolei chcesz powiedzieć komuś, że skradł Twoje serce, sięgnij po biżuterię z motywem strzałki. Chyba nie ma lepszego sposobu na wyrażenie tego, że dosięgnęła Cię strzała Amora?

 

Puzzle, a może obrączki partnerskie? Gdy dwoje tak naprawdę oznacza jedno


Ciekawym sposobem, aby niewerbalnie wyrazić miłość, jest podarowanie naszyjnika z pasującymi do siebie dwoma kawałkami puzzli. To wyjątkowy symbol, który wyraża dopasowanie w związku. A przecież nie od dziś wiadomo, że u jego podstaw leży... miłość.
Na koniec mamy dla Ciebie jeszcze jedną propozycję: obrączki. I wcale nie mówimy o tych małżeńskich, lecz o partnerskich, tworzonych z myślą o dwojgu, których połączyła miłość - niekoniecznie sformalizowana. Obrączka już sama w sobie jest symbolem końca i początku, trwania i nieskończoności.
Victor Hugo twierdził, że miłość jest jak duch: nie widzimy jej, ale wiemy, że jest. My wiemy, że można ją zobrazować. Istnieje wiele symboli, które potrafią wyrazić jej charakter. Te, które są zaklęte w biżuterii, mają szlachetny wymiar i dodatkowo sprawiają, że życie nabiera blasku.

 

Artykuł sponsorowany