"Top Model" furtką do światowej sławy?

Siedem edycji "Top Model" już za nami. Wielu młodych ludzi przychodzi do programu, żeby spełnić marzenia i zaistnieć w świecie mody, ale tylko nielicznym się to udaje. Niektórzy z nich, pomimo przegranej w telewizyjnym show, wykorzystali swoją szansę, dzięki czemu zostali zauważeni i docenieni przez zagraniczne agencje. O kim mowa? Komu udało się zrobić międzynarodową karierę?

 

Karolina Pisarek

Mimo młodego wieku Karolina zrobiła karierę głównie w Azji. Japonia, Filipiny i Chiny to tylko niektóre państwa, w których jej sława osiągnęła szczyt. Poza tym w Ameryce podpisała dwa kontrakty, które pozwoliły jej poszerzyć horyzonty w świecie modelingu. Aktualnie Karolina spotyka się z filipińskim modelem i piłkarzem Danielem Kenji Matsunagą, dlatego też jej powrót do Polski pozostaje pod wielkim znakiem zapytania. Nowa miłość wzbudziła jednak niemałą sensację wśród fanów Karoliny. Zarzucali oni Pisarek, że międzynarodowa kariera uderzyła jej do głowy, w efekcie czego porzuciła swojego chłopaka z Polski, Damiana Kordasa, i zdecydowała się na związek ze światowej sławy modelem.


Fot. Maciej Piórko/TVN

Daria Zhalina


Typowo rosyjska uroda pozwoliła jej na rozwinięcie skrzydeł w Turcji. Modelka aktualnie przebywa w Dubaju i ma wielkie szanse na zrobienie kariery w tych rejonach. Delikatne rysy twarzy Darii są bardzo cenione wśród tureckich agencji, a sam Marko Gryva z Agencji A S Management powiedział, że ma klasę i urodę rosyjskiej carycy. Dla jednych jest to atut, który zapewnił jej rozpoznawalność, a inni uważają, że jej uroda nie wyróżnia się niczym szczególnym i wygląda bardzo przeciętnie. Zdania na ten temat są podzielone, jednak prawdą jest, że rosyjskie modelki powoli podbijają wybiegi i zachwycają swoim stylem największe agencje modowe. Mimo wszystko Daria, tak jak w programie, wykazuje ogromną determinację, co z pewnością pozwoli jej utrzymać się w świecie mody.


Fot. Cezary Piwowarski/TVN


Mateusz Maga


W programie nie szło mu najlepiej i zarzucano mu, że na każdym zdjęciu wygląda tak samo. Jego kariera po zakończeniu "Top Model" rozwinęła się jednak błyskawicznie. Mateusz jest rozpoznawalny głównie wśród nowojorskich agencji modowych. W 2017 roku wziął udział w kampanii promującej kosmetyki do włosów, a jego zdjęcie było pokazane na bilbordach na Times Square. W Polsce jego kariera stoi natomiast w miejscu, jedynie zagraniczni projektanci docenili kontrowersyjną urodę modela. W jednym z wywiadów Mateusz przyznał, że Polska jest zamknięta na nowe doświadczenia i nie jest w stanie zaakceptować odmienności, dlatego on sam często spotyka się z obraźliwymi komentarzami na temat jego wyglądu. Model robi karierę w Paryżu i Mediolanie i to właśnie tam pokazuje, że oryginalność wcale nie równa się z wykluczeniem, wręcz przeciwnie, może być doceniona.


Fot. Grzegorz Press


Renata Kurczab


Choć zajęła czwarte miejsce w trzeciej edycji programu "Top Model", to teraz ma na swoim koncie imponujące sesje zdjęciowe, między innymi we francuskim czasopiśmie "Marie Claire" czy amerykańskim "Harper's Bazaar". W listopadzie tego roku przygotowała swój edytorial do niemieckiego magazynu. Już na początku kariery udało jej się podpisać kontrakty z największymi międzynarodowymi markami takimi jak Chanel czy Dior, a jej kariera nie zwalnia tempa. Wygląda na to, że Renata nie zamierza na tym poprzestawać i nadal szuka nowych wyzwań. Oby tak dalej!Jak widać, wyznacznikiem osiągnięcia sukcesu w branży modowej nie jest wygrana programu, a charyzma i niezwykła aparycja.  Równie istotna jest osobowość i determinacja w dążeniu do celu. Na rynku jest sporo modeli i modelek, którzy mają predyspozycje, ale nie potrafią ich  wykorzystać w odpowiedni sposób. Program "Top Model" jest tylko małą wskazówką, jak otworzyć sobie drzwi do międzynarodowej kariery.


 

D.Brach/Redakcja MaxModels.pl

Zdjęcie główne: Bartosz Krupa/East News

Komentarze (1)

Skomentuj
Highmorale
Model
09 grudnia 2018
gwiazdki z wymyślonymi zyciorysami