Wyniki konkursu "Sekrety mody"

Dodano: 10.06.2014

8-go czerwca zakończyliśmy konkurs, w którym nagrodami były egzemplarze książki "Sekrety Mody", wydawnictwa Bukowy Las. Poznajcie naszych zwycięzców!

 

Wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie dziękujemy za nadesłane zgłoszenia. Spośród ciekawych odpowiedzi jury wybrało 4 najbardziej interesujące i najlepiej spełniające nasze kryteria. Książkę autorstwa Yanna Kerlau otrzymują: Luizaa, Marta_Gabriel, Madzik123, medranocircus :)

 

Poniżej prezentujemy zwycięskie teksty, które odpowiadały na konkursowe pytanie: "Którego z projektantów uważasz za największego rewolucjonistę w świecie mody?".

 

Luizaa:


"W ostatnim stuleciu moda przeszła ogromną transformację. Z domów i ulic weszła na wybieg, stworzono pokazy mody, które stały się jednymi z ważniejszych wydarzeń w ciągu roku. Kto się do tego przyczynił? Było ich wielu m.in. Ives Saint Laurent, Gucio Gucci i Roy Ramond.

 

Myślę, że to właśnie ta ostatnia postać najbardziej wpłynęła na świat mody. Kto to? Założyciel jednej z największych firm produkujących damską bieliznę, akcesoria, kosmetyki i perfumy. Wszystko zaczęło się od zakłopotania, gdy chciał kupić bieliznę dla swojej żony. Dzięki temu stworzył sklep, Victoria's Secret, nazwa nawiązuje do królowej Wiktorii, a także do wystroju ówczesnego sklepu, który to został utrzymany w stylu wiktoriańskim.

 

Wracając jednak do ogromnej rewolucji jakiej dokonało Victoria's Secret. Bielizna wyszła spod sukienek, bluzek, spodni czy spódnic, i również stała się modą, wyszła na wybieg. Zmieniła poglądy ludzi, zwyczaje, już nie jest to coś czego i tak nie widać, ale część ubioru tak samo ważna jak wszystko inne. Nie było to oczywiście w żaden sposób erotyczne, jak każdy pokaz mody, miało przedstawić coś nowego, jakiś dobry pomysł.

 

Dziś pokazy mody Victoria's Secret to wydarzenia roku, na masową skalę. Zapraszane są zespoły, muzycy, a przy wybiegu same znane twarze, wszyscy chcą tam być. Każda modelka pragnie zostać Victoria's Secret Anges (czyli aniołkiem VC) lub chociaż przejść się po wybiegu w cudownych, fantazyjnych strojach. Co roku jubilerzy tworzą jeden tzw. „Fantasy Bro", którego wartość często przekracza milion dolarów. Pokazanie się w nim na wybiegu jest największym wyróżnieniem, przecież nie każdy nosi bieliznę za milion dolarów.

 

Jeśli zaś chodzi o modelki, zapewne każdy ma właśnie przed oczami wychudzoną modelkę, połykającą wacik nasączony sokiem, by nie przytyć. VC także łamie te stereotypy, modelki, choć owszem są szczupłe i mają idealne ciała, wyglądają jak kobiety, a nie kościotrupy. Samo ich przejście po catwalk'u nie jest tak monotonne jak zawsze. Zazwyczaj modelki idą przed siebie, z grobową miną, skupione na jednym punkcie, pod koniec stają, pokazują się z prawej, lewej i wracają. Tutaj dziewczyny uśmiechają się, podśpiewują, idą za rękę z wokalistami, przybijają sobie z nimi piątki, pod koniec stają i uśmiechają się jeszcze szerzej lub przesyłają buziaki, serduszko. Sprawia to, że modelka nie wydaje się nam jakby była tylko ruszającym się wieszakiem dla stroju, ale także jego nieodłączną częścią.

 

Podsumowując, Roy Ramond zmienił świat mody, gdy otworzył świat mody kobiet dla świata mężczyzn, a także poszerzył samo pojmowanie świata mody kobiet. Zmienił postrzeganie świata na bieliznę, stała się ona częścią stroju. Pokazy mody ukazują duet: piękno kobiety i stroju."

 


Marta_Gabriel


Christian Dior - udowodnił, że wiek nie gra roli w drodze do sukcesu i spełnienia marzeń. Jego kolekcja New Look zrewolucjonizowała świat mody, jego fani zawsze z zapartym tchem wyczekiwali nowych modeli, a dbałość o szczegóły i nie oglądanie się na innych wyniosły go na sam szczyt.

 

Madzik123

 

Dla mnie największą rewolucjonistką jest Coco Chanel. Przede wszystkim to dzięki niej kobiety przestały chodzić w gorsetach, bo zaczęła tak projektować ubrania że nie wymagały noszenia gorsetów. Kobiety zaczęły nosić szmizjerki - to dzięki Chanel i przerobieniu koszuli na sukienkę powstała prototyp szmizjerki. To ona w czasach kiedy kobiety nosiły spódnice i sukienki zaproponowała kobietom noszenie spodni, zaczęła lansować odzież o charakterze sportowym jako ubranie do pracy. Proponowała ubrania wygodne na bazie dzianin i do dziś ma to odzwierciedlenie we współczesnej modzie, gdzie bardzo często stawiamy na wygodę. Wprowadziła do powszechnej mody dżersej, który w tamtych czasach używany był jako materiał do produkcji bielizny.


Myślę, że nawet osoba która niezbyt interesuje się modą wie jaka jest charakterystyczna torebka channelowska, czy kostium:) Nie ma chyba kobiety, która nie kojarzy symbolu Chanel czyli "małej czarnej". Do dziś co kilka sezonów w pokazach mody i aktualnych trendach powraca wzór pepitki chanelowskiej.


Dzięki niej każda kobieta może poczuć się elegancka zakładając do stroju perły, sztuczne a nie prawdziwe na które niewiele kobiet może sobie pozwolić. Swoją kolekcję ubrań rozszerzyła o perfumy - była pionierką. Kultowe i cały czas uwielbiane przez kobiety Chanel 5. Teraz domy mody zazwyczaj oprócz ubrań posiadają w swojej ofercie/kolekcjach liniie perfum.Lubię też jej stwierdzenie, że nie ma jednego określonego stylu, bo tyle jest stylów ile kobiet. Dla mnie jest fenomenem, bo to co wymyśliła i zaprojektowała ok. 100 lat temu cały czas istnieje w świecie dzisiejszej mody.

 

medranocircus

 

Największego rewolucjonistę dla mnie i według mnie w świecie mody uważam Christian Lacroix. To on połączyła teatralność z modą współczesną. Dzięki niemu świat sztuki połączył się z komercją.


Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach konkursowych :)

Redakcja MaxModels.pl

 

Komentarze (2)

Skomentuj
konto usunięte
12 czerwca 2014
bardzo dziękuję:) super prezent:)
konto usunięte
10 czerwca 2014
Dziękuję i pozdrawiam! :-)